Als je niet kunt kiezen tussen vlees of vis dan is deze surf en turf van outside skirt steak en knoflook gamba’s van de kamado waarschijnlijk iets voor jou. Zelf heb ik gekozen om dit te serveren met bimi en aardappelgratin. Het recept van de aardappelgratin vind je in het volgende recept: Iberico pluma met romesco saus.
Als het gaat om het kort bereiden van vlees op hoge temperatuur, dan raad ik altijd een punt thermometer aan. Zorg er voor dat je er één bij de hand hebt, want dit kan dit simpele gerecht maken of breken. Een verschil van 5°C in kerntemperatuur is namelijk het verschil tussen bijvoorbeeld rare of medium rare.
Je kunt het recept van de knoflook gamba’s die ik heb gebruikt voor dit gerecht hier vinden: Gambas al ajillo – garnalen in knoflookolie.
Surf en turf van de bbq
Ingrediënten
Skirt steak
- 800 gram outside skirt steak
- grof zeezout
- zwarte peper
Broccolini
- 200 gram broccolini
- 1 teentje knoflook geperst
- olijfolie extra vierge
- 1 citroen zeste (hele citroen) en sap (halve citroen)
- zwarte peper
- zeezout
Instructies
Broccolini
- Maak de bbq gereed om half direct (gietijzer), half indirect (rvs) te grillen, waarbij het directe deel rond de 250°C is. Mocht dit niet kunnen dan kun je bijvoorbeeld de oven gebruiken om de broccolini indirect iets door te garen.
- Meng de overige ingrediënten goed door elkaar en meng hier vervolgens de broccolini door heen. Laat dit staan, totdat je de skirt steak hebt voorbereid.
Skirt steak
- Snijd eventueel de skirt steak nog iets bij en kruid deze met grof zeezout en peper.
Bereiding op de kamado
- Grill de broccolini op het directe deel van de bbq, totdat deze mooie grillstrepen hebben en leg deze vervolgens op het indirecte deel van de bbq.
- Leg hierna de skirt steak op het gietijzeren rooster en gaar deze tot een kerntemperatuur van ongeveer 50°C. Je weet wanneer je de steak kan draaien als deze loslaat van het rooster. Zelf kies ik er voor om mijn steak niet volledig op kamertemperatuur te laten komen, zodat hij iets langer op de bbq kan liggen voor een mooie korst.
- Laat de steak nog ongeveer 5 minuten rusten en werk het af met nog wat extra grof zeezout, voordat je deze in mooie plakken snijdt.